KONST / Litografier / Färglitografi 11744095
nr 1174 4095
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 7/40. Motivet: 43x30 cm, 61x48 cm med ram
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 9 april 2018
kl 19:10:25
3/4 12:03:04
2.600 kr
9/4 19:05:25
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson